Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Dzieje miasta Leska - po 1945 r.” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Parafia Rzymskokatolicka w Lesku”

 

Pogrzeb proboszcza Ludwika Palucha [listopad 1960]

Kolekcja (zbiór/zespół): Dzieje miasta Leska - po 1945 r., Słowa kluczowe: fotografia, zdjęcie, pogrzeb, Paluch Ludwik, parafia, ksiądz


Pogrzeb księdza kanonika Ludwika Palucha. Od dnia 5 października 1933 r. do dnia swojej śmierci - 18 listopada 1960 r. był proboszczem parafii w Lesku. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyło wielu mieszkańców Leska oraz 44 księży ze wszystkich parafii bieszczadzkich, jak również m.in. z Jasła, Rymanowa, Sanoka, Łańcuta, Rzeszowa. Trumna z ciałem księdza spoczęła w grobowcu w starej części leskiego cmentarza.


Nazwa dokumentu: Pogrzeb proboszcza Ludwika Palucha [listopad 1960]
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Dzieje miasta Leska - po 1945 r.
Teczka (jednostki archiwalna): Parafia Rzymskokatolicka w Lesku
Numer ID: CATL 157 B / 8.2.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1960 - 11
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lesku
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: fotografia, zdjęcie, pogrzeb, Paluch Ludwik, parafia, ksiądz
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Parafia Rzymskokatolicka w Lesku"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.