Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Parafia Rzymskokatolicka w Lesku” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Kapłani”

 

Pogrzeb proboszcza Ludwika Palucha [listopad 1960]

Kolekcja (zbiór/zespół): Parafia Rzymskokatolicka w Lesku, Słowa kluczowe: ksiądz, parafia, Paluch Ludwik, pogrzeb, zdjęcie, fotografia


Pogrzeb księdza kanonika Ludwika Palucha. Od dnia 5 października 1933 r. do dnia swojej śmierci - 18 listopada 1960 r. był proboszczem parafii w Lesku. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyło wielu mieszkańców Leska oraz 44 księży ze wszystkich parafii bieszczadzkich, jak również m.in. z Jasła, Rymanowa, Sanoka, Łańcuta, Rzeszowa. Trumna z ciałem księdza spoczęła w grobowcu w starej części leskiego cmentarza.


Nazwa dokumentu: Pogrzeb proboszcza Ludwika Palucha [listopad 1960]
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Parafia Rzymskokatolicka w Lesku
Teczka (jednostki archiwalna): Kapłani
Numer ID: CATL 157 B / 26.1.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1960 - 11
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lesku
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: ksiądz, parafia, Paluch Ludwik, pogrzeb, zdjęcie, fotografia
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Kapłani"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.