Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Dzieje miasta Leska 1931-1939 ” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Mieszkańcy Leska”

 

Lata 30. Mieszkańcy Leska

Kolekcja (zbiór/zespół): Dzieje miasta Leska 1931-1939 , Słowa kluczowe: cerkiew, lata 30, bal, kotyliony, Lesko, zdjęcie, fotografia


Zdjęcie zrobione obok cerkwi pod wezwaniem św. Mikołaja w Lesku w latach 30. po balu kotylionowym. Na murze siedzą od lewej: Król, N.N., Wiktor Kuśnierz (wyjechał do USA w 1938 r.), kancelista Stanisław Grzybowski, Różycki, z prawej niższy Władysław Słotwiński (głuchoniemy, rozstrzelany przez Niemców w 1943 r.). Pierwszy z lewej, podparty na lasce kancelista Michał Romowicz (rozstrzelany przez NKWD w 1941 r.), murarz Władysław Brynkiewicz, szofer Stanisław Romowicz (brat Michała), stolarz Habliński (rozstrzelany przez NKWD w 1941 r.), siódmy w kapeluszu z kotylionem listonosz Piotr Lewicki, obok rymarz Kmieć, drugi od prawej z papierosem szofer Antoni Filar. Poniżej pierwszy od lewej siedzi handlarz Bronisław Buksztel, w samym środku z kapeluszem w ręku i kotylionem stolarz Jan Bocheński (wywieziony w 1939 r. do ZSRR, żołnierz armii Andersa). Siedzą: murarz Franciszek Filar, jego kuzyn stolarz z Sanoka również Filar, kupiec i masarz Zygmunt Grzybowski. Za nim powyżej Władysław Baran.


Nazwa dokumentu: Lata 30. Mieszkańcy Leska
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Dzieje miasta Leska 1931-1939
Teczka (jednostki archiwalna): Mieszkańcy Leska
Numer ID: CATL 157 B / 3.7.2
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: lata 30.
Miejsce wytworzenia: Lesko
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lesku
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne - Na Tych Samych Warunkach (CC-BY-NC-SA)
Słowa kluczowe: cerkiew, lata 30, bal, kotyliony, Lesko, zdjęcie, fotografia
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Mieszkańcy Leska"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.