Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Dzieje miasta Liska [Leska] ” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Szkolnictwo podstawowe”

 

1891. Okólnik do Rad Szkolnych Okręgowych

Kolekcja (zbiór/zespół): Dzieje miasta Liska [Leska] , Słowa kluczowe: nauczanie, szkoły, Lwów, okólnik, książka, biblioteka


Okólnik Rady Szkolnej Krajowej z siedzibą we Lwowie do wszystkich Rad Szkolnych Okręgowych i Dyrekcji Seminariów nauczycielskich w c.k. Starostwie Lisko. W piśmie tym informuje się, że Rada Szkolna Krajowa postanowiła zaliczyć książkę "Wskazówki metodyczne, jak uczyć należy rachunków w szkołach ludowych pospolitych", jako środek pomocniczy dla nauczycieli i do bibliotek szkół ludowych wszelkiej kategorii. Książka ta powstała w Krakowie, a jej autorem był D. Julian Zgorzelewicz. Lwów, 01.12.1891 r.


Nazwa dokumentu: 1891. Okólnik do Rad Szkolnych Okręgowych
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Dzieje miasta Liska [Leska]
Teczka (jednostki archiwalna): Szkolnictwo podstawowe
Numer ID: CATL 157 B / 1.7.3
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1891 - 12 - 01
Miejsce wytworzenia: Lwów
Typ dokumentu: obwieszczenie
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lesku
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne - Na Tych Samych Warunkach (CC-BY-NC-SA)
Słowa kluczowe: nauczanie, szkoły, Lwów, okólnik, książka, biblioteka
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Szkolnictwo podstawowe"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.