Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Dzieje miasta Liska [Leska] ” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Szkolnictwo podstawowe”

 

1892. Okólnik do Rad Szkolnych Okręgowych

Kolekcja (zbiór/zespół): Dzieje miasta Liska [Leska] , Słowa kluczowe: nauczanie, okólnik, Lwów, szkoły, książka, podręcznik


Okólnik Rady Szkolnej Krajowej we Lwowie do wszystkich Rad Szkolnych Okręgowych w C.k. Starostwie Lisko. Pismo obwieszcza, że Józef Kokurewicz, nauczyciel w Potutorach, wydał nakładem własnym w Brzeżanach w roku 1891, broszurkę pt. "Podręcznik do prowadzenia kancelarii szkolnej". Według opinii zaufanego znawcy Inspektora okręgowego, książka ta może pomóc początkującym nauczycielom do sporządzania pism urzędowych. Cena, którą autor wyznaczył to 40 centów. Lwów, 05.04.1892 r.


Nazwa dokumentu: 1892. Okólnik do Rad Szkolnych Okręgowych
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Dzieje miasta Liska [Leska]
Teczka (jednostki archiwalna): Szkolnictwo podstawowe
Numer ID: CATL 157 B / 1.7.5
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1892 - 04 - 05
Miejsce wytworzenia: Lwów
Typ dokumentu: obwieszczenie
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lesku
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne - Na Tych Samych Warunkach (CC-BY-NC-SA)
Słowa kluczowe: nauczanie, okólnik, Lwów, szkoły, książka, podręcznik
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Szkolnictwo podstawowe"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.